Педагогічні читання 2019-2020 н.р.

У сузір'ї корифеїв світової педагогічної думки ім'я Костянтина Дмитровича Ушинського, українця за походженням, одного з основоположників педагогічної науки і народної школи, сяє зіркою першої величини. За масштабністю і глибиною висвітлення актуальної педагогічної проблематики він серед своїх сучасників не мав собі рівних. 

Педагогічна спадщина К. Ушинського - вершина не тільки вітчизняної, а й світової педагогічної думки. І на таку височінь він піднісся завдяки тому, що джерелом його творчості була народна педагогіка. Сторінки його творів щедро засіяні золотими розсипами народної педагогіки. Наприклад, у першій частині "Рідного слова" вміщено понад 75 відсотків фольклору щодо загальної кількості матеріалу, а в другій - половину. У "Рідному слові" Ушинський використав 366 прислів'їв і приказок, 62 загадки, 51 баєчку і жарт, 32 народні казки, 22 народні пісні, 7 скоромовок, а також безліч творів, у тому числі й своїх, близьких за змістом і формою до народних.

Про К. Ушинського як фундатора філософії освіти мали можливість почути на педагогічному читанні, яке відбулося 27 грудня 2019 р. у нашому закладі. Молоді фахівці Марчук І.Ю., Бойчук І.П., Салюк Є.В., Богомаз О.Р., Щербань О.І.  здійснили віртуальну подорож з присутніми колегами сторінками життєвої долі видатного педагога; обговорили наукові здобутки та педагогічні ідеї науковця; розглянули та провели паралелі щодо психолого-педагогічної концепції й пріоритетних напрямів виховання К.Д.Ушинського та сучасних педагогів-практиків. 


28 листопада 2019 року відбулися педагогічні читання, присвячені видатному ученому і педагогу, професору, член-кореспонденту Російської академії наук, основоположнику воєнно-польової хірургії, анатом-хірургу Миколі Івановичу Пирогову, який посідає одне з найпочесніших місць у світовій науці.

З нагоди 210-річчя від дня народження нашого земляка,  педагогічний колектив загальноосвітньої школи №1 м. Калинівки мав можливість здійснити віртуальну мандрівку у ХІХ століття, ознайомитися з основними віхами життя відомого учителя, провести паралелі між  недільними та Новою українською школами. Його ідеї про єдність школи й життя, педагогічної науки й практики, навчання, яке виховує, гармонійний розвиток усіх “природжених сил народу”, виховання активної людини – громадянина, корисної своїй країні, мають актуальність і в наш час.

Доповідачі ознайомили педагогічний колектив закладу зі статтями М. Пирогова  "Питання життя" (1856 р.), «О публичных лекциях по педагогике» "Чого ми бажаємо?", "Погляд на загальний статут наших університетів», «Листи з Гейдельберга" та ін.

Присутні мали можливість переглянути документальний фільм, у якому відтворено факти з біографії педагога. Напевно, нема такого вчителя, який би не був знайомим із педагогічною спадщиною М.І.Пирогова, однак було корисним нагадати основні положення вкладені у відомих творах «українського І.Песталоцці чи Ж.-Ж. Руссо». 

  Новини

   14.06.2023
   ЗВІТ ДИРЕКТОРА
   15.06.2023 року у нашому закладі освіти відбудеться звіт директора. Зустріч запланована на 10.00 в режимі онлайн. ...

  Для контактів

  Адреса: 22400, Вінницька обл., м. Калинівка, вул. Незалежності, 22

  Тел.: (04333)2-10-56

  Email: kalinovka_school1@ukr.net

  © 2010 Ліцей №1 Калинівської міської ради Вінницької області
  Powered by: Likt WEB (0.019 сек.)