Рекомендації батькам старшокласників

Рекомедації батькам учнів 10 класів:

Ø Сприймайте свою дитину, як дорослу людину, яка вже може взяти на себе відповідальність за свої вчинки, є досить самостійною, має свої інтереси, свої погляди на життя, які можуть не збігатися з вашими.

Ø Обов’язково радьтеся з дітьми, коли приймаєте важливі рішення. І не просто вислуховуйте їх думку, а враховуйте її на ділі.

Ø Давайте дитині можливість побути наодинці, забезпечте їй окрему кімнату.

Ø Дозволяйте дитині виявляти самостійність.

Ø Не критикуйте дитину при свідках.

Ø Розвивайте світогляд дитини, сприяйте розширенню її інтересів.

Ø Вислухайте свою дитину, якщо вона бажає з вами чимось поділитися, щиро підтримуйте її.

Ø Поважайте особисте життя дитини, без її відома не нишпорте у її речах, питайте дозволу, коли заходите до кімнати.

Ø Не виконуйте за дитину те, що вона може зробити сама (прибрати у будинку, здійснити покупку одягу чи продуктів, приготувати обід тощо).

Ø Будьте вдячними за допомогу по господарству.

Ø Допоможіть дитині влаштуватись на якусь неважку роботу, яка не заважатиме її навчанню, н-д, після уроків, на вихідних, на канікулах. Це дасть відчуття дорослості, самостійності, відповідальності, впевненості, а також змогу вчитись розподіляти самостійно зароблені кошти.

Ø Допоможіть дитині обрати майбутню професію, але не робіть це за неї, не тисніть на її вибір.

Ø Діліться власним досвідом, не забувайте, що Ви колись теж були старшокласниками.

Ø Якщо дитина робить щось неправильно, не кричіть і не вказуйте що робити, а намагайтеся пояснити можливі варіанти вирішення проблеми і нехай дитина сама обере той варіант, який підходить їй найбільше.

Пам’ятайте, виховуючи старшокласника, не потрібно робити все за нього або навпаки залишити один на один зі своїми проблемами, а будьте готовими йти з ними разом, йти поруч, іноді – трішки попереду, якщо треба пояснити можливі шляхи, спрямувати у потрібному напрямку.