Основні орієнтири виховання

Реалізація основних знань і принципів виховання здійснюється за напрямами:

Національно - патріотичне виховання

Формуємо патріотичні почуття на уроках історії, права, літератури. Проводимо «круглі» столи, виховні бесіди, години спілкування, зустрічі з ВВв війни. Організовуємо екскурсії по місцях бойової та партизанської слави. Для формування громадянина – патріота проводимо екскурсії по визначних місцях України.

Проводимо уроки мужності, організовуємо концерти для ветеранів, мітинги – реквієми біля пам’ятника Загиблим Воїнам.

Зал Бойової Слави постійно поповнюємо новими експонатами. Створено нову експозицію, присвячену подіям на Майдані 2013-2014 р.р. та АТО. У 2014 р. на подвір'ї школи встановлено пам'ятник М.Ф.Степовому.

Учні школи постійно доглядають за могилами Героїв  Радянського Союзу М.Ф. Степового та П.І. Кондратьєва. Учнівський та педагогічний колективи успішно співпрацюють з військовослужбовцями ВЧ 3028.

Родинно – сімейне виховання

Народ здавна сповідує істину: батьки – природні вихователі і особистим прикладом роблять найбільший виховний вплив на дітей. Тому у школі постійно працює педагогічний університет для батьків. Засідання Ради школи, Піклувальної ради, загальношкільного батьківського комітету  проводяться згідно з річним планом  та сприяють вирішенню нагальних питань, що виникають у навчально – виховному процесі. Тільки у злагодженій діяльності педагогічного, батьківського і учнівського колективів можна досягнути гарних результатів у вихованні. У початкових класах виготовлено виставку родинних дерев.  Класними керівниками проводяться родинні свята: «Дідусю рідненький, ти мій дорогенький», «Тільки родина, як зірка єдина – твій порятунок, надійний причал», «Бабусю, ти на світі найрідніша», «Мамо – рідна в світі ти одна», «День татуся». Батьки наших учнів активні учасники походів, екскурсій, всіх виховних заходів, акцій, виставок, концертів.

Фізичне виховання та формування здорового способу життя

Щорічно всі учні школи проходять профілактичний медичний огляд у ЦРЛ міста.  У школі працює творча група  по створенню програми «Школа сприяння здоров’ю». Для профілактики негативних проявів серед дітей та молоді проводимо тренінги для учнів 5 – 11 класів: «Життя без гачка», «Як стати вільним і улюбленим», «Жодних вибачень», тренінги «Колесо здоров’я», «Палити чи ні», «Світ в якому є ВІЛ» -соціальний педагог Синюшко Н. М., «Репродуктивне здоров’я дитини», «Світ моїх емоцій», «Курінню - Ні !», «За здоровий спосіб життя!» -практичний психолог Присяжнюк І.Ю. У школі функціонує один спортзал; спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу. Команда школи постійно бере участь у фестивалі "Молодь обирає здоров'я". Агітбригади "New Fashion", "Леді Х", "Роксолана" ставали переможцями районного і учасниками обласного етапу фестивалю протягом 2014-2017 р.р.

Превентивне виховання

Формування правової культури – прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, знання і дотримання у поведінці Законів України, уміння протистояти особам, що порушують закони – ось основні завдання, які поставив перед собою колектив нашої школи. Тому щорічно проводимо місячники і тижні  правових знань і правової пропаганди «На сторожі закону». Проводимо бесіди, лекції, круглі столи, ділові ігри, конференції: «Закон обов'язковий для всіх», «Захист прав дітей у нашій державі», «Діти: злочин і кара», «Як ви розумієте та співвідносите поняття «свобода» і «відповідальність»?», «Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини».

Екологічне виховання

Велике значення приділяється формуванню екологічної культури особистості, усвідомлення кожним учнем своєї відповідальності за збереження природних ресурсів – нашого національного багатства.

Учні школи беруть щороку участь у конкурсі екологічних агітбригад, виборюючи призові місця. Команда школи "Зелена планета" брала участь у обласному етапі, зайнявши почесне 2 місце у 2015 р. Щорічно колектив школи бере участь у екологічних конкурсах "Мій рідний край, моя земля", "Галерея кімнатних рослин", "Парад квітів біля школи", "Юний зоолог" та інших.

Трудове виховання

Відповідно обладнані шкільні майстерні. Працюють гуртки: «Художня вишивка» - керівник Берегова Г.М., «Декоративний розпис»- Молдован Л.Є.,«Художня обробка деревини» - керівник Король М.С. Педагогічний колектив школи формує творчу, працелюбну особистість, умілого господаря, що володіє відповідними навичками і вміннями на основі знань про ринкову економіку, учня, який у майбутньому може самостійно віднайти застосування власним здібностям у системі виробництва, науки і освіти.

Художньо – естетичне виховання

У школі функціонує один кабінет музичного мистецтва та студія звукозапису "РОСА". Учні мають змогу відвідувати вокальні гуртки "Сім нот", "Подільські зорі", "Вокальний". Також у школі працює театральний гурток "Самоцвіти". Свої творчі здібності учні демонструють щорічно в огляді художньої самодіяльності "Проліски надії". Виховуємо у підростаючого покоління естетичні погляди, які ґрунтуються на народній естетиці та на кращих надбаннях української та світової культури. Працюємо над виробленням вмінь та прагненням власноруч примножувати прекрасне у повсякденному житті.