Історія закладу освіти

Історія ліцею

Калинівська середня школа №1 була відкрита першого вересня 1935 року на базі Калинівської семирічної школи, до якої було приєднано учнів 8-10 класів залізничної школи №23. У школі навчалося 280 учнів. Очолив навчальний заклад  Кирилюк Олександр Архипович, його заступник - Демчишина О.Г.  Першими вчителями у школі були Зарудний Л.К., Хмельовський Й.Г., Коцюба І.Ф., Гонопольський Л.О., Килимник Ф.І., Яворська В.М., Древенчук П.Г. та ін.

Перший випуск 10-класу 1938 рік

За шість перших років школа  №1  дала середню освіту майже 200 учням. Останній передвоєнний випуск учнів 10 класу відбувся за два дні до початку Великої Вітчизняної війни. Серед випускників цього року була Гаврилюк Станіслава Феліксівна, яка по закінченню війни здобула педагогічну освіту і в 1951 році прийшла працювати в школу №1 учителем математики, пропрацювавши аж до виходу на заслужений відпочинок.
Не повернулися із  фронтів війни директор школи Кирилюк О.А. , колишні учні – Рейтер Яків, Гунда Борис, Гонопольський Михайло., Христич Петро., Казмірук Іван, Гончарук Віктор, Гроссу Юрій.
Учневі нашої школи Степовому М.Ф. за зразкове виконання бойових завдань і виявлення при цьому відваги і героїзму Указом Президії Верховної Ради СРСР від 04.06. 1944 року було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, нагороджено орденом Леніна, орденами Великої Вітчизняної війни І ступеня і Червоної Зірки. Загинув Степовий М.Ф. 24.06. 1944 року в бою за звільнення Литовської РСР. Похований у місті Калинівка ( біля військкомату). Його ім’я носить наша школа.
Одразу після війни розпочався  процес відновлення освіти. Значна увага була приділена створенню умов для праці вчителів та учнів.
З 1946 року розгорнула свою діяльність Калинівська середня школа №1, де почали працювати вчителі  із середньою і вищою освітою. На базі навчального закладу було відкрито школу для навчання працюючої молоді ( директор Калитко Л.Г.).
У середині 60-их років помітно зросло число учнів та вчителів і почався перехід до загальної обов’язкової середньої освіти. Підвищувалася ефективність навчання і виховання школярів, активно розгорнула свою діяльність піонерська та комсомольська організації, поліпшувалася матеріальна база школи.

1 вересня 1969 року відбулася значна подія в історії нашого навчального закладу: було побудоване  приміщення нової школи, яку відкривав директор  Цвігун  Василь Миколайович. На святі було озвучено, що школа носитиме ім’я Героя Радянського Союзу Степового Миколи Федотовича. Серед почесних гостей були присутні батьки славнозвісного героя-земляка, І секретар  райкому партії  Березовський О.К., голова виконавчого комітету Полонець  В.П.

Кирилюк О.А

(1980-1982)

Форосенко К.Г.

(1982-2012)

За всі роки існування ліцей дає високі міцні знання учням, педагогічний колектив приділяє велику увагу підвищенню свого фахового та методичного рівня, зросла матеріально-технічна база навчального закладу. У закладі освіти функціонує три кабінети інформатики, кабінет математики обладнаний сучасними технічними засобами навчання. У ліцеї працюють кабінети хімії, географії, світової літератури, історії, економіки, біології, фізики, української мови та української літератури, початкових класів. Просторий спортивний зал, на базі якого проводяться уроки фізичної культури, спортивні секції та гуртки, які  сприяють фізичному розвитку учнів. По-сучасному обладнана актова зала, де учні та вчителі мають змогу проводити позакласні виховні заходи: зустрічі, круглі столи, брейн-ринги, вікторини, вечори, семінари-практикуми, батьківські збори, конференції тощо.