Педагогічні читання 2020-2021 н.р.

Христина Алчевська

Христина Алчевська, одна з ключових фігур для жіночої освіти в Україні, — персона загалом неоднозначна. Одні джерела свідчать, що вона була конфліктною й жорсткою (а чи можна було інакше робити зміни і досягати чогось у сфері, за яку вона взялася?). Інші, навпаки, дорікають компромісом, на який вона свого часу мусила піти. Хай там як, саме ця жінка, крім того що представниця однієї з найвпливовіших українських родин зламу століть (так, назва міста Алчевськ зовсім не випадкова), стала однією з перших українських педагогинь, просвітниць і організаторок народної освіти. Саме вона півтора століття тому написала: «Кажуть, що у кожної людини буває свій “пункт божевілля”. Моїм виявилося бажання навчити грамоти якомога більше жінок».
Не дивно, що педагогічний колектив нашої школи, який майже на 90 % складається з представниць прекрасної статі, зацікавився темою та долучився до педагогічних читань «Х.Д.Алчевська - носій національних освітніх ідей».
Віртуальна подорож у педагогічне минуле збагатила учасників заходу цікавою інформацією про видатну педагогиню, її прогресивні погляди на освіту, зокрема, освіту для дівчат і жінок; познайомила з членами родини Христини; нагадала про важливість вміти правильно розтавити пріоритети, щоб уберегти себе від емоційного вигорання.