Педагогічні читання 2020-2021 н.р.

Христина Алчевська

Христина Алчевська, одна з ключових фігур для жіночої освіти в Україні, — персона загалом неоднозначна. Одні джерела свідчать, що вона була конфліктною й жорсткою (а чи можна було інакше робити зміни і досягати чогось у сфері, за яку вона взялася?). Інші, навпаки, дорікають компромісом, на який вона свого часу мусила піти. Хай там як, саме ця жінка, крім того що представниця однієї з найвпливовіших українських родин зламу століть (так, назва міста Алчевськ зовсім не випадкова), стала однією з перших українських педагогинь, просвітниць і організаторок народної освіти. Саме вона півтора століття тому написала: «Кажуть, що у кожної людини буває свій “пункт божевілля”. Моїм виявилося бажання навчити грамоти якомога більше жінок».
Не дивно, що педагогічний колектив нашої школи, який майже на 90 % складається з представниць прекрасної статі, зацікавився темою та долучився до педагогічних читань «Х.Д.Алчевська - носій національних освітніх ідей».
Віртуальна подорож у педагогічне минуле збагатила учасників заходу цікавою інформацією про видатну педагогиню, її прогресивні погляди на освіту, зокрема, освіту для дівчат і жінок; познайомила з членами родини Христини; нагадала про важливість вміти правильно розтавити пріоритети, щоб уберегти себе від емоційного вигорання.

  Новини

   14.06.2023
   ЗВІТ ДИРЕКТОРА
   15.06.2023 року у нашому закладі освіти відбудеться звіт директора. Зустріч запланована на 10.00 в режимі онлайн. ...

  Для контактів

  Адреса: 22400, Вінницька обл., м. Калинівка, вул. Незалежності, 22

  Тел.: (04333)2-10-56

  Email: kalinovka_school1@ukr.net

  © 2010 Ліцей №1 Калинівської міської ради Вінницької області
  Powered by: Likt WEB (0.0245 сек.)