Дізнавайся про найголовніше першим!
Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.
Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.
Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.
18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Український інститут національної пам'яті підготував матеріали та архівні фото, присвячені цій темі.
www.kmu.gov.ua/news/18-travnya-den-pamyati-zhertv-genocidu-krimskotatarskogo-narodu
1950 року Р. Шуман виступив зі знаковими пропозиціями, що заклали основи . Сьогодні ми святкуємо 70 років цього історичного моменту. Криза кидає нам виклик, аби ми підтвердили свої цінності та пам’ятали, що таке Європа: мир, єдність і солідарність. Щасливого Дня Європи!
Що спільного між лідерством, інклюзією і толерантністю Ви абсолютно праві - ми поговоримо про європейські цінності та важливі якості під час онлайн-уроків до Дня Європи в Україні.
18 травня о
12:00 онлайн-урок «Права людини - основа європейських цінностей». Дізнаємось про інклюзію в освіті, як вона має реалізуватися і навчимося краще захищати свої права.
19 травня о
15:00 - «Лідерство та робота в команді: як це працює». Це урок для лідерів, командних гравців та тих, хто прагне ними стати. Про важливі якості та навички і те, як надихати команду на успіх.
20 травня о
15:00 - «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей». Ми всі знаємо це гарне слово, та насправді не завжди слідуємо цим принципам. Тож, як долати стереотипи і боротися із дискримінацією?
Сьогодні 15 травня цілий світ святкує саме прекрасне свято - День сім’ї.
Це чудове свято бере свій початок з 1993 року, яке започаткувало ООН.
Сьогоднішнє свято стосується кожної людини. Адже в кожного є своя сім’я, і не важливо, чи це та сім’я, в якій ти народився, чи та, яку ти створив, чи та в якій ти живеш, і називаєш її сім’єю. Адже сім’я – це те місце, де тобі добре, затишно, де тебе люблять, куди тобі хочеться повертатись знову і знову.
Все бере свій початок з сім’ї. Змалку ми навчаємось любові, повазі, людяності, традиціям, підтримці один одного в родині. І, виростаючи, ми створюємо свої власні сім’ї, переносячи в них всі ті сімейні цінності, традиції, яких ми навчились у своїх батьків, а ті у своїх.
Нехай в кожній родині завжди панує любов, злагода, добробут, взаєморозуміння, повага.
8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.
Учні нашої школи, а саме: Слабчук Софія - учениця 9-В класу, Савельєв Максим - учень 11-Б класу та Фотіна Дарина - учениця 11-А класу, завоювали симпатії глядачів і перемогли. І тепер представлятимуть творчу молодь Калинівської міської ОТГ на обласному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020». Бажаємо їм удачі та подальших успіхів!
© 2010 Ліцей №1 Калинівської міської ради Вінницької області
Powered by: Likt WEB (0.0033 сек.)